Prodej firem: Najděte vhodného zájemce

Prodej firem umožňuje najít nového majitele, který se ujme zavedené firmy. Můžete tak najít pokračovatele, který naváže na vaše vize. Ve spolupráci s profesionály prodej proběhne hladce, bez zbytečných starostí.

Firma na prodej

Pokud už jste z podnikání unavení, či vaše firma nemá pokračovatele, využijte prodej firem. Odborní poradci vás propojí se seriózním zájemcem o pokračování vašeho byznysu. I když je firma na prodej, můžete rozhodnout o jejím pokračování. Prodej aktivních firem se totiž vždy odvíjí od požadavků původního majitele. Můžete tak jako svou prioritu určit třeba cenu, jakou za podnik dostanete. Ovšem také můžete nastavit pravidla, aby investor neutlumil činnost firmy, nezměnil její směřování, či aby vaši lidé nepřišli o práci.

Ocenění podniku

Ještě, než může dojít na samotný prodej firmy, je důležité provést valuaci. Jde o ocenění podniku, tedy nastavení jeho ceny. Aktivní firmy na prodej jsou různé, různí se tak i jejich cena. Ovšem odborníci mají bohaté zkušenosti a vlastní postup pro nezávislé ocenění firem. Vychází ze všech dostupných informací, vlastních zkušeností a náhledu na aktuální ekonomickou situaci u nás i ve světě. Můžete se tak spolehnout, že ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou lze na trhu za vaši firmu získat.

Výběr protistrany

Profesionálové mají k dispozici širokou databázi potenciálních zájemců. Na základě vašich pravidel tak osloví ty vhodné, kteří by mohli pokračovat ve vašem podnikání. Získáte tak výběr vhodných investorů. Během krátkého času může začít jednání, které je už pouhý krůček od uzavření smlouvy. S pomocí profesionálů celý proces prodeje proběhne rychle, aniž byste museli řešit starosti s formalitami a detaily prodeje firmy.

Odborný poradce vás provede krok po kroku celým prodejem. Společně zvládnete výběr vhodného zájemce i všechny nástrahy a detaily prodeje.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram