Pracovní portál Žirafa.cz poradí co vše by měl obsahovat životopis, aby vám pomohl najít zaměstnání

Pokud nemáte přes známé nebo rodinu domluvené stálé zaměstnání dříve, než opustíte střední či vysokou školu, budete svůj životopis potřebovat ihned při registraci na úřadě práce a při odpovídání na inzeráty týkající se nabídky práce. Jak by měl životopis vypadat, na co nezapomenout a na co si dát pozor? Zde je několik vyzkoušených doporučení, které vám přijdou jistě k užitku.

Esteticky povedený životopis

Ještě, než se personalista nebo váš budoucí nadřízený začte do vašeho životopisu, na první pohled se mu bude buď zamlouvat, nebo ne. Úprava a celkový vzhled životopisu je pro každého při letmém pohledu nepřehlédnutelný.

Na internetu najdete spoustu vzorů, jak může váš životopis vypadat. Je dobré používat „podnadpisy“, odrážky, tučné písmo nebo kurzívu, nemusíte se bát ani závorek, do nichž uvedete např. doplnění k absolvovaným kurzům, školením, příp. praxi

Vše důležité ve vašem CV

Curriculum vitae musí obsahovat vše důležité o vás. Nejen jméno, příjmení a datum narození, ale také údaje o střední škole a absolvovaném oboru, příp. o vysoké škole a oboru, který jste zakončili získáním patřičného titulu.

Hned u informací o školách uveďte absolvovaná školení a kurzy. Vaše znalosti a dovednosti, jako třeba znalost cizích jazyků, psaní všemi deseti, počítačové programy atd., budou následovat hned vzápětí.

Následovat bude vaše praxe. Pokud jste zatím do zaměstnání nechodili, můžete uvést vaše brigády, které jste v uplynulých letech vykonávali, nebo praxi v rámci docházky do školy. V případě, že se ucházíte v inzerci práce např. o práci zahradníka a pečujete doma léta o zahradu, uveďte to. To stejné platí, pokud chcete pracovat jako chůva, můžete uvést, že máte doma 3 malé sourozence, o které často pečujete.

Na závěr životopisu uveďte vaše kladné vlastnosti, jako např. dochvilnost, pečlivost, snaha učit se nové věci, akčnost, týmovost, loajalita, časová flexibilita…

Při každém pohovoru buďte čistě a slušivě oblečeni a celkově upraveni. Vystupujte kultivovaně a vřele. Brzy jistě zaměstnání najdete, ať už s pomocí ÚP, nebo svépomocí pomocí inzerce práce zdarma v náborových aplikací 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele pracovních portálů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram