Vláda nakonec schválila alespoň poukázky. Dostanou je senioři či rodiny v nouzi

Náhradní rodiče, rodiny v hmotné nouzi, osobní asistenti a pečovatelé obdrží v červnu jednorázovou finanční pomoc v částce 100 eur. Ve středu o tom rozhodla vláda. Pomoc v částce 100 eur vláda dá i seniorům, kterým nevznikl nárok na starobní důchod. Jde o pomoc vlády v souvislosti se zdražováním na Slovensku. Celkové výdaje na pomoc pro tyto ohrožené skupiny dosáhnou téměř 23 milionů eur.

„Nařízení se předkládá v souvislosti se zvýšenou mírou inflace, která byla způsobena zejména v souvislosti s aktuální situací navazující na ekonomické důsledky pandemie onemocnění COVID-19 a zvyšující se ceny energií,“ uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí.

„Inflační balíček pomoci dnes směřujeme těm, kteří jsou nejvíce odkázáni na pomoc, a tedy i nejvíce vnímají dnešní zvýšené náklady na bydlení, energie či rostoucí ceny potravin. Samozřejmě lidí, kteří dnes potřebují pomoc, je mnohem víc. Proto už v létě vyplatíme důchodcům 13. důchod, abychom jim alespoň částečně vykryli stoupající výdaje. Nyní jsme schválili pomoc pro další skupiny osob, pečovatele, asistenty, rodiny v hmotné nouzi a náhradní rodiče, kteří obdrží jednorázový příspěvek 100 eur,“ doplnil ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak.

czech money

Krajňák po jednání vlády:

Více videí a pořadů si prohlédněte v TV Pravda.
Finanční příspěvek 100 eur je určen nejohroženějším skupinám, a to domácnostem v hmotné nouzi, náhradním rodičům a fyzickým osobám, které pobírají peněžní příspěvek na opatrování. Znamená to, že těmto skupinám se za měsíc květen 2022 jednorázově zvýší pomoc, kterou od státu dostávají, informuje resort práce. Zvýšení se vztahuje i na náhradní rodiče, kterým nevznikl nárok na opakovaný příspěvek náhradnímu rodiči (například prarodiče). Taková podpora se zároveň nebude považovat za příjem, aby osoby, kterým bude taková forma podpory poskytnuta, nepřišly o pomoc v hmotné nouzi a aby tato podpora neměla žádný vliv na poskytnutí nebo výši peněžních příspěvků na kompenzaci těžkého zdravotního postižení.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram